Субота, 27 квітня 2024

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Віртуальна книжкова виставка

До 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі: український вимір


image

У 2015 р. світ відзначає 70-річчя закінчення Другої світової війни та перемоги над нацизмом.

Україна зробила вагомий внесок у перемогу над нацизмом, участь у бойових діях на полях головних битв (Вестерплятте, Дюнкерк, Монте-Кассіно, Нормандія, Маньчжурія )  брали 7 млн. українців. Українці перебували у Червоній армії (до 6 млн.),  в структурах українського визвольного руху (УПА та ОУН) — близько півмільйона осіб, майже 250 тис. – в арміях Польщі, Великої Британії, Франції, Канади, США.

Цього року, згідно з Указом Президента  України від 24 березня 2015 р., в Україні  вперше на офіційному рівні за європейською традицією  8 травня  став Днем пам’яті та примирення.

Національна парламентська бібліотека України  з  нагоди  70-річчя  Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни  підготувала віртуальну книжкову виставку  До 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі: український вимір.

Документи, представлені в експозиції, розглядають причини виникнення Другої світової війни,  відтворюють широку панораму подій від початку війни в1939 році до капітуляції Німеччини, внесок України у досягнення перемоги над нацистською Німеччиною .

Наукові збірники презентують публіцистичні статті та аналітичні дослідження істориків, спогади безпосередніх учасників війни.

Багато із пропонованих книг – це роздуми про долі переможців. Автори зуміли напи­сати про їхню воєнну і повоєнну долю так, що ці розповіді торкають глибини людської душі.

Запропонована книжкова виставка – це вдячний привід, щоб віддати належну шану не тільки воїнам, що піднялись на бій  з фашизмом, а й усім тим, хто зробив свій внесок у перемогу, працюючи на заводах і фабриках, у наукових установах, на ланах і фермах, хто боровся із ворогом у партизанських загонах і підпіллі, у Русі Опору за межами Батьківщини, хто не скорився і загинув у концентраційних таборах.

В експозиції представлені документи та публікації із фондів НПБУ та інтернет-ресурси.  Для пошуку інших  документів  цієї тематики радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки,  традиційними картковими каталогами та інтернет- ресурсами.

 

 

Виставка підготовлена відділом СКД

1/34

Косик, В. Україна і Німеччина у Другій світовій війні / Наук. т-во ім. Т. Шевченка у Львові. — Париж ; Нью-Йорк ; Львів, 1993. — 658, [1] с. : 12 арк. іл.

 

Шифр зберігання А559263 

 

У книзі професора Володимира Косика на багатому джереловому матеріалі розкрита велика драма українців, яка розігрувалась в період Другої Світової війни. Мова йде про оригінальний погляд на українську історію крізь призму архівів Третього рейха. Протягом багатьох років автор досліджував відображення українського життя в німецькій секретній документації, де зафіксовані судження багатьох учасників сумновідомого "Drang nach Osten" щодо подій і суспільно-політичних сил України, справжнє цинічне ставлення лідерів Німецької держави до українців