Неділя, 22 жовтня 2017

Новини і події

Режим роботи

Понеділок - п'ятниця
з 09:00 до 20:00;
субота, неділя -
з 10:00 до 18:00.
Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Науково-методичний відділ

  Відділ, створений у 1954 р., здійснює функції методичного та координаційного центру для публічних бібліотек України з питань бібліотекознавства, співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності, бере участь у розробленні та реалізації державної політики в галузі бібліотечної справи.

  На виконання цих функцій відділ узагальнює, вивчає та рекомендує до впровадження новаційні форми бібліотечної діяльності, зокрема із використанням інформаційних технологій.

   Із 2004 р. усі складові методичної діяльності: інформаційна, аналітична, дослідницька, освітня та консультаційна презентуються на окремому сайті «Бібліотечному фахівцю».

Щорічно відділ готує видання:

  • інформаційно-статистичний збірник «Бібліотечна Україна в цифрах…», де узагальнюються статистичні дані щодо діяльності публічних бібліотек України;
  • методичні серії «Публічні бібліотеки», «Рекомендована тематика семінарів працівників районних і міських бібліотек» (до 2012 р. «Примірна тематика семінарів працівників районних і міських бібліотек»), «Законодавство – бібліотекам України».

Починаючи з 2007, кожні два роки відділом проводиться тижневий семінар – «Всеукраїнська школа методиста», на якому розглядаються актуальні питання діяльності методичних служб бібліотек різних рівнів, теоретичні та практичні напрацювання бібліотекознавців тощо.

 

Структура відділу

 

Сектор організації професійної самоосвіти

Надає практичну допомогу в організації професійної самоосвіти та підвищенні кваліфікації працівникам бібліотечної галузі та професійної освіти студентам і науковцям профільних спеціальностей на базі спеціалізованих інформаційних ресурсів сектору (вул. Грушевського, 1, 1-й поверх, к. 9). 

До послуг користувачів:

  • видання з питань бібліотекознавства, документознавства тощо;
  • періодичні фахові видання;
  • багаторічне зібрання статистичних, методико-бібліографічних видань, планово-звітної документації бібліотек України;
  • довідково-бібліографічний апарат відділу.

 

Сектор фахової періодики

Забезпечує фахові потреби спеціалістів бібліотечної галузі шляхом організації видання науково-виробничого журналу «Бібліотечна планета».

 

 

Наша адреса:

вул. Грушевського, 1, м. Київ, 01001

 

 

Режим роботи:

понеділок – п’ятниця: 9.00 – 17.30

четверта п’ятниця місяця – санітарний день

 

Контактна інформація:

завідувач відділу – Цуріна Інна Олексіївна

тел. (044) 2788421  

e-mail: method@nplu.org

 

 

bigmir TOP100