П’ятниця, 22 червня 2018

Новини і події

Режим роботи

Понеділок - п'ятниця
з 12:00 до 20:00;
субота, неділя -
з 10:00 до 18:00.
Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Прес-анонс

 

Концерт клавесинної музики за участю

 Варвари Турти та Паоли Прокопенко

 

 21 червня 2018 року о 18:00 годині в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого (вул. Михайла Грушевського, 1) відбудеться концерт клавесинної музики за участю переможниць Міжнародного конкурсу імені Ванди Ландовської (м. Руво-ді-Пулья, Італія, квітень 2018) П. Прокопенко (Гран-прі) та В. Турти (І премія) у сольному виконанні та грі з ансамблем.

Конкурс клавесинної гри вважається одним із найавторитетніших у сфері виконавства давньої музики та присвячений польській виконавиці на клавесині Ванді Ландовській (1879-1959), яка повернула цей інструмент із забуття. Після століття Романтизму і динамічних та віртуозних творів для фортепіано, вона знов нагадала публіці про тихе звучання клавесину та музику давніх епох, створену для чарівного інструменту. Не раз виборювали Гран-прі на конкурсах клавесиністів наші співвітчизниці, серед яких – Олександра Копань, Ольга Шадріна-Личак, Лариса Бондар, Наталія Сікорська.

Варвара Турта закінчила КІМ ім. Р.М. Гліера та НМАУ ім. П.І. Чайковського за спеціальністю фортепіано та за спеціальністю клавесин. Закінчила магістратуру фортепіанного факультету та навчалася в асистентурі по класу концертмейстерства. Брала участь у майстер-класах у рамках Akademia Muzychna w Krakowie  та Київській літній музичній академії. У 2009 році стала лауреатом міжнародного конкурсу "Синій птах" у номінації "соліст з оркестром" (ІІ премія, м. Ялта), в якості концертмейстера - дипломантом чисельних міжнародних та всеукраїнських конкурсів. Веде активну концертну діяльність як солістка та ансамблістка.

Паола Прокопенко закінчила КІМ ім. Р.М. Глієра. Наразі студентка НМАУ ім. П.І. Чайковського за спеціальністю фортепіано та за спеціальністю клавесин. Брала участь у міжнародних фестивалях та майстер-класах - зокрема на міжнародному фортепіанному форумі "Bieszczady bez granic", Akademia Muzyczna w Krakowie. Входила до виконавського складу міжнародного музично-поетичного проекту «On the Brink | Niemandsland».

У Національній музичній академії України ім. П.І. Чайковського нова спеціальність «клавесин» набула динамічного розвитку завдяки появі 2000 року кафедри старовинної музики, яка стала осередком професійного вивчення музики Середньовіччя, Ренесансу, Бароко. Відтоді наші співвітчизниці на престижних конкурсних змаганнях захоплюють членів журі високим професійним рівнем виконавства, який вони здобувають в київській клавесинній школі. Зацікавленість новою спеціальністю сприяла відкриттю класів клавесина й у музичних закладах середньої ланки м. Києва (КІМ ім. Р.М. Глієра, КССМШ ім. М.В. Лисенка, КДШМ № 2 ім. М.І. Вериківського). Музиканти кафедри сьогодні постійно концертують в Україні і Європі.

У програмі концерту прозвучать твори І.Я. Фробергера, Й.С. Баха, Д.Д. Скарлатті, Ж.Ф. Рамо. 

Вхід вільний.