Неділя, 20 травня 2018

Новини і події

Режим роботи

Понеділок - п'ятниця
з 09:00 до 20:00;
субота, неділя -
з 10:00 до 18:00.
Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Прес-анонс

 

НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО

Кіномистецька вітальня 

Кіновечір

до 100-річчя від дня народження Олеся Гончара 

 

image22 травня 2018 р. у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбудеться кіновечір, приурочений до 100-річчя від дня народження видатного українського письменника, громадського діяча Олеся Гончара.

У програмі – перегляд документального фільму Валерія Степаняна-Григоренка «Стежками Олеся Гончара», який було створено спеціально до ювілейної дати митця.

Зйомки фільму розпочались у січні цього року й за мінімально короткий час з кілометрів відзнятої плівки народився фільм, прем’єра якого відбулась 12 квітня у Київському міському Палаці ветеранів.

Географія зйомок доволі широка. Охоплюючи життєвий шлях Олеся Гончара, вона починається від Ломівки, де народився митець, через Кобеляки і Сухе простягається до Харкова і Дніпра, де здобував освіту, а потім прямує до Києва. Широкі мальовничі панорами річки Дніпро і степу межуються з будинками шкіл та вишів, у яких навчався майбутній письменник.

У фільмі знімались: дружина Олеся Гончара – Валентина Данилівна Гончар, донька Людмила та онука Леся. Розлогі інтерв’ю дали академіки НАН України, ректор ХНУ ім. В. Каразіна В. С. Бакіров та ректор ДНУ ім. О. Гончара М. В. Поляков.

Вступне слово проголосить автор, режисер кінострічки Валерій Степанян-Григоренко.

Про автора:

Валерій Арсенович Степанян-Григоренко – режисер, сценарист, продюсер. Член Національної спілки кінематографістів України, доктор мистецтвознавства. Закінчив Інститут театру і кіно ім. О. Довженка та Національний аграрний інститут. Творчий шлях розпочав на Національній кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка. У його кінематографічному доробку – художні фільми «Команда у пошуках мільйонерші», «Заручники часу», «Міст», документальний фільм «Театральні шляхи Володимира Дальського» та ін. Він – автор книг «Печаль заброшенного колодца» (2008) та «Жизнь между кадрами» (2015).

Сьогодні Валерій Степанян-Григоренко – активний громадський діяч, організатор і керівник багатьох мистецьких проектів, володар численних премій і нагород у галузі культури. Живе і працює в Києві.

Запрошуємо всіх охочих!

 

Чекаємо за адресою: вул. Набережно-Хрещатицька, 1; конференц-зал.

Початок о 17 год.

 

Довідки за тел.: 485 – 17 – 95