Неділя, 20 травня 2018

Новини і події

Режим роботи

Понеділок - п'ятниця
з 09:00 до 20:00;
субота, неділя -
з 10:00 до 18:00.
Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Лекція Ірини Марголіної «Київська Кирилівська церква»


«Там спить історія, як мощі,

І все здається, ось воскресне!

І враз наш дух, сліпий і тощий,

Підніметься на гори хресні».

Євген Маланюк

 

17 травня 2018 року о 15:00 до Міжнародного дня музеїв у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбудеться лекція Ірини Марголіної на тему «Київська Кирилівська церква», учасники якої віртуально відвідають дорогожицьку обитель, що оповита загадками і таємницями.

Київська Кирилівська церква побудована у першій половині ХІІ ст. на північно-західній околиці міста. Це другий після Софії храм, що зберігся з Княжої Доби та є перлиною культури Стародавнього Києва. Свята обитель вистояла наперекір усім випробуванням часу і сьогодні має статус музею, є відділом Національного заповідника «Софія Київська». Предметом вивчення цієї унікальної пам’ятки науковцями та києвознавцями є її історія, архітектура, фрески, монументальний живопис.

 

Ірина Євгенівна Марголіна кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України, історик-медієвіст і культуролог, автор шести монографій, понад 200 наукових і науково-популярних статей, є відомою дослідницею в області історії, архітектури, живопису, декоративно-вжиткового мистецтва. Завдяки наполегливій роботі фахівця в науковий обіг введено багато нових даних, що стосуються будівництва Кирилівського храму, атрибуції давнього живопису, символіки кирилівських творів Михайла Врубеля тощо.

На заході можна буде ознайомитися з такими виданнями І. Марголіної:

«Кирилівська церква» (Київ, «Фенікс», 2004),

«Київська обитель святого Кирила» (Київ, «Либідь», 2005),

«Ангели Врубеля» (Київ, «Либідь», 2012),

«Таємниці Дорогожицьких пагорбів» (Київ, «Либідь», 2014),

«Оповиті серпанком забуття» (Київ, «Либідь», 2015).

 

Запрошуємо всіх охочих.