Неділя, 20 травня 2018

Новини і події

Режим роботи

Понеділок - п'ятниця
з 09:00 до 20:00;
субота, неділя -
з 10:00 до 18:00.
Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Презентація книги Аркадія Третьякова «Купцы города Киева»

 

15 травня 2018 року о 17:00 у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбудеться зустріч з відомим дослідником історії Києва Аркадієм Третьяковим. Автор запрошує слухачів ознайомитися з його новим виданням, присвяченим 135-річчю Будинку Купецького зібрання (нині – Національної філармонії України). На зустрічі відбудеться перегляд унікальних світлин та цікава розповідь про надзвичайних мешканців Києва середини ХІХ – початку ХХ століття. Автор виклав деякі історичні факти з життя київських купців та їх доброчинні справи на благо міста.

Видання вийшло в світ за сприяння президента Київської фундації культури Сергія Костянчука. Книга оформлена як довідник та містить 3745 статей зі стислими відомостями про київських купців за період 1836-1917 рр. Автор обробив більше ніж 25 тисяч архівних документів, багато з яких досліджувалися вперше. Передмова до видання написана відомим дослідником Києва, доктором історичних наук Ігорем Гиричем. У виданні розміщено 600 ілюстрацій, серед яких давні і сучасні світлини.

У 1882 році за проектом талановитого академіка, головного архітектора Києва, майстра архітектурної акустики Володимира Ніколаєва було зведено Будинок Купецького зібрання, яке існувало до 1919 року. У радянські часи в будинку працювали різні установи, а вже з 1944 року свою роботу тут почала Київська філармонія. Цей будинок – один з небагатьох, який зберігся під час війни поблизу зруйнованого Хрещатика. До 100-річчя від дня зведення Будинку Купецького зібрання цій будівлі наданий статус пам’ятки архітектури.

Під час зустрічі можна буде особисто поспілкуватися з автором, послухати його коментар, ознайомитися з такими виданнями А. Третьякова:

«Бессарабская площадь» (Київ, ТОВ «ІМДЖ ПРИНТ», 2013),

«Привіт з Хрещатика» (Київ, «Либідь», 2015),

«Мала Васильківська. Шота Руставелі» (Київ: ЛАТ&К, 2016).

Про автора.

Аркадій Павлович Третьяков – киянин та києвознавець, географ, автор декількох культурологічних путівників столичних вулиць. У цих виданнях подається змістовна інформація про історію київських вулиць, будинків, їхніх творців, власників та мешканців. На зустрічі автор розповідатиме про свою роботу над книгами, пошуки джерел інформації, знайомства із нащадками учасників подій, що відображені у його виданнях.

Зустрічі передуватиме в той же день о 16:00 презентація в Арт-Галереї Бібліотеки фотовиставки «Від Купецького зібрання…».

 

Запрошуємо всіх охочих