Субота, 21 квітня 2018

Новини і події

Режим роботи

Понеділок - п'ятниця
з 09:00 до 20:00;
субота, неділя -
з 10:00 до 18:00.
Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Лекція – бесіда з Олегом Кравченком

«Мистецтво графічного дизайну. Методика дизайн-проектування»

 

19 квітня 2018 року о 15:00 годині в загальному читальному залі № 1 Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого на вул. Михайла Грушевського, 1 відбудеться лекція-бесіда з Олегом Кравченком «Мистецтво графічного дизайну. Методика дизайн-проектування».

Беззаперечним є той факт, що графічний дизайн будь-якої малої чи великої форми складається на дві третини з зображувальних елементів, тобто містить обов’язкові образотворчі складники. У зв’язку з цим велике значення має художньо-графічний рівень виконання дизайнерських робіт, оскільки як твір прикладного мистецтва, графічний дизайн несе в собі естетичну складову.

Художник-дизайнер вільний у виборі шляхів візуалізації творчого задуму, але він разом з тим не може ігнорувати певні естетичні категорії щодо природи прекрасного, суті мистецтва взагалі й особливостей художнього образу зокрема.

Мистецтво графічного дизайну потребує не тільки творчого натхнення чи вдалих відкриттів, а й організації наукової складової процесу проектування – певної методики і чіткого розуміння вимог до оригінальності та переконливого засобу реклами дизайн-продукту. Необхідно володіти всім багатством і гнучкістю графічної мови, щоб маніпулювати механізмом семантики для створення наймилозвучніших, найвиразніших, найдійовіших, а значить таких, що одразу і надовго залишаються в пам'яті, дизайнерських форм.

Лекцію-бесіду проведе Олег Кравченко – кандидат архітектури, доцент кафедри графічного дизайну КДІДПМД імені Михайла Бойчука, член Спілки дизайнерів  України, Дійсний член «Української академії геральдики, товарного знаку і логотипу», член «Українського наукового товариства краєзнавства, геральдики та фалеристики». Творчий доробок дизайнера-практика має понад 120 фірмових знаків і логотипів, 25 гербів та емблем, близько 30 відзнак та медалей, понад 50 оформлених друкованих видань та книжок та понад 40 фірмових стилів.

На зустрічі лектор розкриє секрети опанування професією графічного дизайнера, таємниці креативного мислення, філософського підходу до задач, які треба вирішити дизайнеру, та методичних основ дизайн-проектування.

 

Вхід вільний